Rekordowa ilość zebranych pieniędzy na 31. Finale WOŚP Racibórz

0
223

31. Finał WOŚP Racibórz już za nami. Wszystkim chętnym pomocy czas umiliły wydarzenia zorganizowane przez raciborski sztab. Jeszcze 30 stycznia rozpoczęto rozliczanie zbiórek, z których już teraz odnotowano rekordową ilość zebranych pieniędzy.

29 stycznia odbył się finał kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zagrał pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Z tej właśnie okazji raciborski sztab przygotował wiele atrakcji, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni i skorzy do pomocy. 

31. Finał WOŚP rozpoczął się olimpijskim meczem siatkówki w Powiatowym Centrum Sportu. O 12:30 działania sztabu przeniosły się na raciborski rynek, gdzie uczniowie CKZiU wsparli Remigiusza Rączkę w przygotowaniu śląskiego żurku.

Następnie mieliśmy okazję zobaczyć m.in. pokaz freestylera futbolowego Dawida Krzyżowskiego a Drengowie znad Górnej Odry zbudowali małe obozowisko na raciborskim rynku w którym nie tylko można było się ogrzać przy wspólnym ogniu, ale zobaczyć jak pracuje snycerz, a także jak walczą dzielni wojowie.

Na scenie koncertowej czas umilili nam przede wszystkim Coast Patrol oraz Pogwizdani.

Na koniec natomiast zaprezentowano nam tradycyjne światełko do nieba w wykonaniu Teatru Ognia Enigma.

Liczenie pieniędzy odbywało się w siedzibie Banku Spółdzielczego w Raciborzu, dokąd wolontariusze oraz firmy i instytucje (40 podmiotów) oddawali swoje puszki.

Na chwilę obecną sztab z Raciborza zebrał kwotę w ilości 164 448 zł (pieniądze z puszek) co oznacza, że pobity został zeszłoroczny rekord (153 tys. zł) chociaż nie jest to ostateczny wynik, gdyż rozliczone mają zostać również licytacje internetowe oraz e-skarbonki. Pomimo tego już teraz pogratulować można udanej zbiórki.

Pieniądze zebrane w tegorocznym finale przeznaczone są na zakup szpitalnego wyposażenia, które ma pomóc w szybszej diagnostyce zakażeń sepsy. 

Po więcej nadchodzących informacji zapraszamy na oficjalną stronę raciborskiego sztabu WOŚP.

Źródło: Raciborskie Centrum Kultury 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię