Akademia Wolontariatu w Instytucie Roździeńskiego!

0
98

W ostatnich latach idea wolontariatu stała się nieodzowną częścią naszego społeczeństwa. Teraz każdy będzie mógł skorzystać z możliwości rozpoczęcia swojej przygody w wolontariacie, zdobywając masę doświadczenia oraz satysfakcji z pomocy społeczeństwu!

Akademia Wolontariatu w Instytucie Roździeńskiego to inicjatywa, która ma na celu zachęcenie do angażowania się w systematyczny i długotrwały wolontariat. Projekt skupia się na budowaniu świadomości społecznej i promowaniu wartości wolontariatu, jednocześnie zachęcając ludzi do poświęcenia swojego czasu i energii na rzecz innych. 

W ramach współpracy wolontariusze mogą zaangażować się w działania dot.: 

  • wsparcia w organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym czy promującym partycypację społeczno-obywatelską, 
  • tworzenia artykułów (a także ich korekty i redakcji), które następnie zostaną opublikowane w przestrzeni prowadzonego przez Instytut Roździeńskiego portalu obywatelskiego https://aktywneslaskie.pl/
  • wsparcia przy organizacji zajęć i warsztatów (np. skierowanych do dzieci i młodzieży), 
  • wsparcia organizacyjnego, promocyjnego, administracyjnego i technicznego. 

Ponadto wolontariusze mają możliwość zdobycia minigrantów na prowadzenie swoich projektów. Podczas przygotowywania, realizacji i podsumowaniu minigrantów wolontariusze nabędą kompetencje organizacyjne czy społeczne. Wzajemne poznanie się wolontariuszy i współpraca pozwoli im lepiej poznać siebie i rozwijać się poprzez wolontariat.

Jeśli jesteś zainteresowany/a projektem wolontariackim, prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd8SfEEGQmhYX…/viewform

Gorąco zachęcamy wszystkich stać się częścią ogromnej rodziny wolontariatu i razem pomagać zmieniać świat na lepsze!

Akademia Wolontariatu w Instytucie Roździeńskiego to projekt realizowany w latach 2023-2026, dzięki dofinansowaniu ze środków Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.