Nadchodzi konferencja podsumowująca Młodzieżową Akademię Demokracji Lokalnej!

0
50

Kiedy tradycyjne modele edukacji stają w obliczu wyzwań, a młodzież pragnie wpływu na swoją społeczność lokalną, Młodzieżowa Akademia Demokracji Lokalnej świeci jak jasna gwiazda.

Już w listopadzie odbędzie się dwudniowa konferencja podsumowująca w Katowicach, gdzie pomimo spotkań z lokalnymi decydentami, omówimy rezultaty projektu i podyskutujemy o jego wpływie. Konferencja rozpocznie się 16 listopada 2023 roku od godz. 10:00 w Willi Goldsteinów (plac Wolności 12A, Katowice). Z pełnym harmonogramem wydarzenia można zapoznać się na stronie wydarzenia.

Przypominamy, że Młodzieżowa Akademia Demokracji Lokalnej to projekt zainicjowany przez młodzież z Województwa Śląskiego ukierunkowany na zgłębienie znaczenia demokracji i instytucji demokratycznych, wpisujące się w obchody Europejskiego Roku Młodzieży.

W ramach projektu do tej pory przeprowadzono łącznie 6 konferencji młodzieżowych z udziałem decydentów w Gliwicach, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich i Mikołowie, oraz Cieszynie.

Ważną częścią konferencji w Katowicach będzie przedstawienie głównych rezultatów, do których zalicza się “Śląska Karta Młodzieży” – raport poświęcony potrzebom młodych mieszkańców regionu oraz gra planszowa ““Wyścig po Parlamencie Europejskim”, która powstała z myślą o młodych osobach, które chcą sprawdzić poziom swojej wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego.