Zwycięzca jest tylko jeden! Jest nim SKAZA!

0
145

W tegorocznych międzynarodowych tanecznych mistrzostwach tancerze z Raciborza przeszli swoje najśmielsze oczekiwania, zdobywając tytuł Mistrza! Choć konkurencja była ogromna, nie ulegli presji i stoczyli bój tanecznym krokiem.

Międzynarodowe Mistrzostwa Tańca World Artistic Dance Federation w tym roku odbyły się w dniach od 13 do 16 października w Płocku. Tancerze Zespołu Tanecznego SKAZA mieli zaszczyt reprezentować nie tylko Raciborskie Centrum Kultury, ale także cały Racibórz.

W mistrzostwach startowały zespoły z całej Polski, ale nie zabrakło także gości z innych państw. Do Płocka zawitały zespoły z zachodniej granicy (Francji, Niemiec, Danii), pojawili się przedstawiciele z Litwy, Estonii, Ukrainy, Słowenii, a nawet z Macedonii! 

W trosce o dobre samopoczucie tancerzy zdecydowano, by wyjazd na mistrzostwa odbył się już w czwartek. To pozwoliło uczestnikom przygotować się do zmagań tanecznych bez zbędnej presji.  Była to rozważna decyzja, ponieważ większość występów raciborskich tancerzy odbyła się już w piątek. 

Zdecydowanie największym sukcesem może się poszczycić Jakub Skwarecki, który w swojej kategorii wiekowej otrzymał tytuł Mistrza Świata w technice modern&contemporary.

W duetach, Klaudia Rycka & Miriam Polednik, świetnie poradziły sobie z presją, kwalifikując się do finału i kończąc zawody na szóstym miejscu.

Jeżeli chodzi o solistów – tutaj rywalizacja zdawała się najbardziej zacięta:

Helena Nieckarz wywalczyła sobie pozycję w finale. Udało się jej zdobyć 6 miejsce. 

Natomiast Maji Szpunar i Milenie Mizioch, choć zaprezentowały swoje umiejętności na najwyższym poziomie, nie udało się zakwalifikować do finału. Nie było to jednak łatwe zadanie, ponieważ w ich kategorii wiekowej i tanecznej było najwięcej zgłoszeń, co znacznie podniosło poprzeczkę dostania się do finału.

Prezentowane choreografie były przygotowane przez trenerkę zespołu Manuelę Krzykałę. 

Za sfinansowanie całego wyjazdu odpowiedzialna była firma EDOREM.

Podziękowania należą się również rodzicom SKAZY, na czele z koordynatorem wyjazdu Pawłem Rycką, którzy zajęli się organizacją logistyczną całego przedsięwzięcia. 

A oto pełne wyniki:

Soliści 

Kuba Skwarecki – I miejsce i mistrz świata w kategorii modern&contemporary 

Helena Nieckarz- 6 miejsce w kategorii artistic dance show 

Maja Szpunar – ½ finału w kategorii modern&contemporary 

Milena Mizioch – ¼ finału w kategorii modern&contemporary 

Duety: 

Klaudia Rycka i Miriam Polednik – 6 miejsce w kategorii modern&contemporary 

Tosia Bencal i Marcela Poldenik – 9 miejsce w kategorii modern&contemporary