Złota Era Hollywood w Parku Śląskim

0
158

Niedzielne, letnie popołudnie w Rosarium. Widownia powoli zaczyna się schodzić, artyści przygotowują na występ. Dzieci już czekają, by bawić się w rytm hollywoodzkich dźwięków.

Jak co tydzień, w niedzielę (08.07) odbył się koncert z cyklu “ Muzyczny Bukiet Róż”. Tym razem artyści postawili na klasykę i piosenki filmowe z lat 30 i 50 XX wieku. 

Złota Era rozpoczęła się wraz z pojawieniem się dźwięku w filmie w latach 1927 – 1949. W tamtym czasie wizerunek stworzyły takie osobistości jak Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman, Gene Kelly czy Audrey Hepburn i Henry Fonda. W późniejszych latach muzykę znaną z okresu złotej ery wykonywał również Elvis Presley.

Piosenki tak znane jak “Mambo Italiano” rozchodziły się po całym Rosarium, a wśród licznych róż zgromadziły imponującą publikę, która razem z artystką Wiktorią Węgrzyn i akompaniamentem Jacka Obstarczyka dała się porwać w rytm hollywoodzkich dzieł. Wystąpienie zebrało publiczność w różnym wieku, dlatego też można stwierdzić, że wydarzenie jest odpowiednie dla każdej grupy wiekowej – bez ograniczeń. 

Odwiedzający pytani o to wydarzenie są zachwyceni i mówią jednym głosem. “ To jest świetna idea. Jesteśmy na każdym koncercie.” – mówi jeden z widzów, “Jedno z ciekawszych wydarzeń w parku.” – zgadza się kolejny.

Park Śląski daje ogromne możliwości obcowania ze sztuką,dlatego warto wybrać się na ostatnie wydarzenie z cyklu w dniu 28.09  o godzinie 16.00.

Zdjęcia: archiwum prywatne