V Festiwal Sera

0
152

W dniach 13-15.08 odbędzie się V Festiwal Sera, podczas którego czeka na przyjezdnych masa atrakcji i koncertów. Miejsce wydarzenia jest znane i licznie uczęszczane – znajduje się na stacji kolei linowej Skolnity Ski & Bike Park w Wiśle. Co czeka nas podczas tych kilku dni?

W pierwszym dniu, o godzinie 15.00, Festiwal rozpocznie się koncertem kapeli Horuk, a następnie uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztacie serowarstwa (16.00), którego prowadzącym będzie Józef Michałek. Później czeka nas jeszcze parę koncertów. Na scenie o 20.00 pojawi się Future Folk, którego wokalistą jest Stanisław Karpiel -Bułecka

W niedzielę Festiwal rozpocznie się o godzinie 13.00 od koncertu kapeli Młodzi Gniewni. O godzinie 15.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Równica, a następnie kolejne występy takich wykonawców jak kapela góralska Istebna czy Pogwizdani.

Ostatni dzień Festiwalu rozpocznie się o 13.00 od występu Capki ze Skalitego ze Słowacji, a o godzinie 15. 00 wystąpi Kapela Wisła. 

Wydarzenie daje okazję do poznania kultury góralskiej oraz wytworzenia na warsztatach przysmaków. Festiwal jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. Podziwiając panoramę górską można słuchać muzyki i wziąć udział w warsztatach.

Parking dla festiwalowiczów znajduje się przy wjeździe do budynku kolejki linowej. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Aby dostać się na wydarzenie trzeba wjechać na górę Skolnity Ski & Bike Park. 

zdjęcia: Paul R . Retzmanik

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię