Zimozielone święta

0
100

Podobno zielony kolor działa kojąco na nerwy, więc jeśli ktoś czuje się zestresowany nadchodzącymi świętami oraz końcówką roku – Śląski Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza na relaksujące warsztaty. Tematem głównym będą rośliny zimozielone.

11 grudnia od godziny 11.00 do godziny 17.00 będzie można wybrać się ze swoją pociechą (bądź samemu) na dzień niczym w spa (tylko minimalnie bardziej aktywny).
Śląski Ogród Botaniczny organizuje grę terenową, wzbogaconą elementami aromaterapii – bo kto nie lubi zapachu żywicy? Gra terenowa odbywać się będzie w obrębie całej placówki (Ogród żółty oraz Ogród czerwony) w godzinach 11.00-13.00.

O 13.00 dowodzenie przejmie sam dyrektor ośrodka – dr Paweł Kojs – wcielając się w rolę przewodnika wszystkich uczestników, podczas spaceru po tym pięknym miejscu. 

Reszta dnia prezentuje się następująco:

  • Warsztaty edukacyjno-kreatywne pod znakiem zielarstwa i przyrody. (Jeśli ktoś chce się poczuć jak na zajęciach zielarstwa rodem z “Harry’ego Pottera”, to miejsce idealnie dla niego)
  • Kiermasz świąteczny – można spodziewać się zapewne przepięknych wieńców z ostrokrzewu
  • Ognisko – dla rozgrzania i zaspokojenia głodu, który na pewno będzie doskwierał po tylu wrażeniach (prowiant we własnym zakresie lub do kupienia w pobliskiej restauracji “Sośnia Góra”).

Zainteresowanych, zapraszamy na stronę Śląskiego Ogrodu Botanicznego.