Spotkanie autorskie Barbary Gruszki-Zych w kontekście nowej książki “Moi ważni. Portrety Prywatne”

0
158

“Wejść w buty swojego rozmówcy” – to jest to, co doskonale potrafi Barbara Gruszka-Zych. Podczas prezentacji nowej książki autorki, można było być świadkiem szczerych rozmów. Sprawdźcie, kto pojawił się na spotkaniu!

Barbara Gruszka-Zych – poetka, pisarka, dziennikarka. Od 1988 roku pracuje w tygodniku „Gość Niedzielny”. Jest autorką ponad dwudziestu tomików wierszy. Jej najbardziej znane książki biograficzne to „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” (2019), „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” (2015) oraz „Mój poeta” (2007) o Czesławie Miłoszu. Opublikowała też zbiory reportaży „Mało obstawiony święty. Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle” (2002), „Zapisz jako…” (2004). Jest laureatką wielu nagród za wywiady i reportaże, m.in. nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Macieja Łukasiewicza (2012), a także nagród literackich, m.in. Nagrody imienia ks. Jana Twardowskiego (2015)

Wieczór promocyjny książki  „Moi ważni. Portrety prywatne” odbył się 2 grudnia o godz. 17:00 w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach. Spotkanie poprowadził redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” ks. Adam Pawlaszczyk, a gośćmi specjalnymi byli abp Damian Zimoń, reżyser Krzysztof Zanussi i muzyk Józef Skrzek – sportretowani przez Barbarę Gruszkę-Zych w jej najnowszej publikacji. Spotkaniu towarzyszyła bardzo dobra atmosfera, sala była zaangażowana w rozmowę, a humor uczestników zapewnił dobry nastrój.

Książka Barbary Gruszki-Zych „Moi ważni. Portrety prywatne” wydawnictwa Ursines to zbiór osobistych portretów poetów, pisarzy, muzyków, artystów kina i teatru, duchownych, lekarzy, naukowców, świadków historii. Podczas lektury nie tylko można poznać artystyczne i życiowe inspiracje przedstawionych postaci, ale też dowiedzieć się, jakimi są ludźmi i czym żyją na co dzień. Istotne, że autorka każdego z nich poznała osobiście, a z niektórymi się zaprzyjaźniła, co wpłynęło na jeszcze bardziej intymny charakter narracji.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię