Zbiórka dla bezdomnych jeżyków

0
111

Członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 10 listopada, czyli w dniu jeża, rozpoczęli zbiórkę dla bezdomnych jeżyków.  Przez 3 tygodnie zbierali najróżniejsze rzeczy.

Studenci Uniwersytetu Śląskiego należący do NZS uruchomili zbiórkę, aby wspomóc Śląską Fundację „Życie dla Jeży”. Przez prawie miesiąc gromadzili oni wiele przydatnych rzeczy dla tych małych stworzeń. Zbierano takie rzeczy jak: karma dla kotów (jest ona przysmakiem dla jeżów), ręczniki papierowe, małe kocyki polarowe (dla chorych jeżyków, które nie mogą jeszcze spać na sianie), niskie miseczki, by te mogły z łatwością spożywać pokarm. Dodatkowo studenci zbierali pieniądze, które później zasiliły fundację w jej działalności.

Podczas akcji nie zabrakło pytań, dlaczego akurat zbiórka dotyczy jeży. Organizatorzy odpowiadali, że są one pożytecznymi zwierzętami, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Jeże żywią się głównie owadami, ślimakami, a nawet małymi gadami, przez co pomagają w zachowaniu stabilności w ekosystemie. Bywają one również ratunkiem dla roślin, na których zagnieździło się zbyt wiele robaków. 

Akcja cieszyła się wielką popularnością nie tylko w społeczności studenckiej. Przedstawicielom Niezależnego Zrzeszenia Studentów udało zebrać się aż trzy wielkie kartony różnych rzeczy. To bardzo interesująca akcja, która mamy nadzieję stanie się cyklicznym wydarzeniem. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię