Zabrze zaprasza do nowo otwartej tężni i Geoparku!

0
104

Miasto Zabrze oferuje pożyteczną ofertę dla mieszkańców. Nowo powstałe tężnie solankowe oraz Geopark – to świetne miejsca aby zadbać o swoje zdrowie i jednocześnie odpocząć od rutyny dnia codziennego!

Tężnia solankowa, znana również jako solanka, to miejsce, w którym można skorzystać z właściwości leczniczych soli rozpuszczonych w wodzie. Tężnie solankowe są popularne ze względu na wiele korzyści zdrowotnych, jakie oferują. Seanse oddechowe w tężni są także zalecane przy chorobach tarczycy, alergicznych chorobach skóry, w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi oraz chorób górnych i dolnych dróg oddechowych.

Tężnie pojawiły się na terenie dwóch Zabrzańskich dzielnic. W Kończycach powstała ona na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy ul. Dorotki, a w Maciejowie – na terenie Orlika przy ul. Kondratowicza. Podczas pobytu w tężni można spędzić czas z przyjaciółmi lub samemu się zrelaksować. Aby czas spędzony w tężni solankowej zaliczyć do udanych należy spędzić w niej około 30 minut, pochłaniana wtedy ilość jodu porównywalna jest ze spędzeniem kilku dni nad morzem. 

Drugim miejscem nowo widniejącym na mapie Zabrza jest Geopark w Grzybowicach. Jest to obszar zdegradowany w wyniku działalności przemysłowej, co sprawia, że jest miejscem symbolicznym, oraz dobrym przykładem modernizacji zniszczonych terenów. Posiada dwa kilometry alejek do spacerowania, oczyszczone stawy, stacjonarne grille i altanki. 

Gorąco zapraszamy do odwiedzania cudownych miejsc wypoczynkowych w Zabrzu!