Kolej w miniaturze w Bielsku – Białej

0
63

Wielkie atrakcje nadchodzą małymi wagonikami! Miłośnicy kolei będą mogli dostrzec najdrobniejsze detale kolei z kilku państw europejskich. Sprawdźcie, gdzie i o której wystawa ma przystanek!

Wystawa Kolei w Miniaturze zaprasza do siebie w weekend 15-16 lipca w hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej. Zwiedzać można w godzinach 10:00 – 18:00, jednak należy pamiętać o przerwie między 13:00 a 14:30. 

W gronie twórców znaleźli się projektanci makiet z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Węgier. Głównym obiektem wystawy będą koleje z  lat 1980 – 1995. W tym okresie transport kolejowy opierał się nadal głównie na parowozach i tradycyjnych lokomotywach spalinowych. Jednak później rozpoczęto stopniową modernizację taboru, wprowadzając nowoczesne lokomotywy elektryczne i spalinowe. Pojawiły się również wagony pasażerskie o lepszych standardach komfortu i bezpieczeństwa. Będzie można zobaczyć makietę modułową w skali 1:120 o długości kilkuset metrów oraz mniejszą makietę modułową HO oraz wiele stacji, przystanków i bocznic.

Organizatorzy szczególnie zapraszają najmłodszych, aby mogli na własne oczy zobaczyć modele tych wspaniałych pojazdów. Podczas wydarzenia będą otwarte sklepy modelarskie, w których zakupić będzie można swoje własne modele kolejek.

Zapraszamy aby zobaczyć niesamowitą precyzję wykonania modeli, podziwiać wiernie odwzorowane stacje i zatoczki torowe. Przygotujcie się na niezapomniane emocje i wróćcie do czasów dzieciństwa, kiedy marzyliście o wspaniałej kolejowej przygodzie. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię