XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie w Bytomiu

0
102

W drugiej połowie czerwca w Bytomiu odbyły się emocjonujące Mistrzostwa Polski w Boksie – faworytami byli młodzi zawodnicy z Bytomia.

14 czerwca w Bytomiu w Hali na Skarpie oficjalnie rozpoczęły się XXIX indywidualne mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Obecnie w Hali swoją siedzibę ma m.in. Bytomska Akademia Boksu. Hala na Skarpie to nowoczesny obiekt z widownią na blisko tysiąc osób, oświetleniem najwyższej klasy i porządnym zapleczem. W obiekcie są organizowane regularnie prestiżowe imprezy. W kwietniu 2021 roku w arenie zorganizowany został mecz tenisowy kobiet w ramach Billie Jean King Cup, w którym reprezentacja Polski pokonała Brazylię.

Organizatorami imprezy byli Polski Związek Bokserski w porozumieniu z Prezydentem Miasta Bytomia oraz klub Bytomska Akademia Boksu. Za cel wydarzenia organizatorzy objęli sobie wyłonienie Mistrzów Polski oraz medalistów w boksie na rok 2022, zdobywanie klas sportowych oraz popularyzację boksu olimpijskiego na terenie województwa śląskiego jak i całego kraju. 

W mistrzostwach wystartowało 200 zawodników z 90 różnych klubów w 13 kategoriach wagowych, co było rekordową liczbą uczestników w historii. Pozostali tylko najlepsi, w tym dwóch pięściarzy z Bytomskiej Akademii Boksu – Nikolas Pawlik, który walczył w kategorii 51 kg oraz Oliwier Szot w kategorii do 63,5 kg.

14 czerwca odbyła się konferencja techniczna oraz losowanie zawodników, zaraz po badaniach lekarskich oraz ważeniu pięściarzy.

Od 15 do 16 czerwca odbywały się serie walk eliminacyjncyh, które trwały od godziny 11, a następnie od godziny 17. W podobnych godzinach następnie odbyły się ćwierćfinały oraz półfinały wydarzenia – odpowiednio 17 oraz 18 czerwca.

Zawodnicy Bytomskiej Akademii Boksu walczyli o awans do finału w sobotę 18 czerwca, oboje wyszli z tego zwycięsko.

19 czerwca pierwszy finalista walczący w kategorii do 63,5 kg zmierzył się w finałach z zawodnikiem klubu Legia Warszawa – starcie zakończyło się wynikiem 2:3.

Drugi bytomski finalista walczący w kategorii do 51 kg odniósł zwycięstwo jednogłośnie na punkty nad zawodnikiem z Górnika Sosnowiec.