Wakacje z biblioteką w Rybniku

0
64

Rybnicka biblioteka wychodzi na przekór anty-książkowym tendencjom wśród młodzieży, poprzez organizację wakacyjnych wydarzeń dla najmłodszych.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza dzieci do spędzenia wakacyjnego czasu z literaturą. Przez cały lipiec oraz sierpień odbywają się liczne zajęcia, warsztaty oraz rozgrywki – wstęp wolny dla każdego.

TO I OWO NA BAJKOWO – Biblioteka Główna. Przez cały lipiec oraz sierpień w każdą środę od godziny 17 do godziny 18, w oddziale dla młodzieży, odbywają się warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci oraz młodzieży w wieku od 6 do 10 lat.

SPOTKANIE Z KSIĄŻECZKĄ – Filia nr 4. 15 lipca oraz 19 sierpnia o godzinie 10:30. Zajęcia te zostały zorganizowane z myślą o rodzicach z dziećmi do lat 3, którzy pragną zwiększyć swoją wiedzę w zakresie możliwości i potrzeb rozwojowych małego dziecka. W harmonogramie spotkań ogłoszono, iż każde spotkanie rozpoczyna się od głośnego czytania odpowiedniej literatury dla najmłodszych. Następnie rozpoczynają się rozwijające zajęcia animacyjne z elementami biblio i arteterapii, a także sensoplastyki.

Warsztaty literackie to nie jedyne zajęcia jakie przewidziano w organizacji przedsięwzięcia. Letnia czytelnia to rozgrywki gier planszowych, które odbędą się 14 lipca i 18 sierpnia od godziny 10:30 w Filii nr 4.

Bajkowy Ogród Malucha – Filia nr 18. Zajęcia plenerowe w tym roku odbywają się pod hasłem „Bajki malowane”. Zajęcia te organizowane są w zakresie literacko-plastycznym. Trwają przez cały lipiec oraz sierpień, w każdy poniedziałek oraz czwartek od godziny 10 do 12. W ramach zajęć przewidziane zostały dwa teatrzyki, przygotowane przez grupę teatralną Bajkowe Skarbki Śląska. 5 lipca odbył się teatrzyk p.t.  „Przygody ciekawskiej królewny”, natomiast 26 sierpnia o godzinie 10 odbędzie się teatrzyk  „Opowieść z zielonej doliny” połączony z warsztatami.