XXIII Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

0
25

Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej rozpocznie się już 1 kwietnia 2024 roku w Sosnowcu. Zobacz, gdzie możesz wejść za darmo!

W dniach 1, 3 i 4 kwietnia 2024 roku można bezpłatnie skorzystać z koncertów
w ramach Festiwalu Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej.  W dniach 2 i 5 kwietnia 2024 roku wstęp na wydarzenie będzie płatny. 

W poniedziałek 1 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela na ul. Orląt Lwowskich 67 w Sosnowcu odbędzie się koncert inauguracyjny XXIII Festiwalu Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej, gdzie będziemy mogli usłyszeć takie gwiazdy jak Chór Mieszany Risonanza Continua, który zdobył wiele prestiżowych nagród w ciągu swojego krótkiego istnienia (powstał w październiku 2016 roku). Dyrygentem jest utalentowany Adrian Lewandowski. 

W środę 3 kwietnia 2024 roku w Kościele pw. św. Barbary, przy ul. Barbary 17 w Sosnowcu, gwiazdami będą Paweł Steczek — fortepian, akordeon, syntezatory i Piotr Steczek — skrzypce, orientalne instrumenty dęte, syntezator. 

Natomiast w czwartek 4 kwietnia 2024 roku w Kościele pw. św. A. Boboli na ul. Słowiańskiej 2/III w Sosnowcu odbędzie się Koncert Kameralny, gdzie gwiazdami będą: Paweł Krauzowicz — klarnet, Grzegorz Kwiatek — klarnet, Wojciech Kwiatek — klarnet, Mateusz Kiernoziak — trąbka, Karolina Zielińska — hang, Wacław Golonka — organy. 

Festiwal został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sosnowca i Księdza Biskupa Diecezji Sosnowieckiej oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię