Fundacja Wolne Miejsce naprzeciw samotności

0
25

Zbliża się ten czas, w którym spotykamy się z całą rodziną na wielkanocne śniadanie, ale czy w tym czasie myślimy o tych, którzy nie mają tego dnia nikogo? Fundacja Wolne Miejsce wychodzi z inicjatywą do samotnych ludzi
i zaprasza wszystkich na wspólne biesiadowanie. 

Opowiada prezes Fundacji Wolne Miejsce, działacz społeczny i pomysłodawca największych Wigilii i Wielkanocy dla Samotnych w Polsce oraz za granicą – Mikołaj Rykowski. Jego historia zaczęła się ponad 20 lat temu, gdy zaprosił swojego samotnego sąsiada na wigilię do swojego mieszkania. Fundacja rozrosła się na całą Polskę, Katowicka organizacja posiada 30 oddziałów. Znajdziecie ich w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Olsztynie czy Kołobrzegu. 

Największe w Polsce Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych odbędzie się 31 marca 2024 r. o godz. 9.00 rano w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice). Zapraszamy wszystkich samotnych, którzy nie mają z kim zasiąść do stołu w tym ważnym dniu. Nie ważne na kogo głosujecie w wyborach, czy jesteście z prawej, czy z lewej, bogaci czy biedni, Fundacja gości na takich wydarzeniach po kilka tysięcy samotnych osób, jest to więc wyjątkowa okazja do poznania różnych fascynujących osobowości.

W Fundacji działa 3000 wolontariuszy, darczyńców i dostawców, którzy pracują na kuchni, dekorują sale, ustawiają stoły i nie tylko. Im więcej rąk do pracy tym lepiej, więc jeśli chcesz pomóc Fundacji, zostań wolontariuszem. 

Spotkania wolontariuszy odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności (ul. Mikołowskiej 44 Katowice). Możesz zostać jednym z nich, wystarczy, że wypełnisz formularz. https://forms.gle/X3WV7kSiKJbC7CPe8

Wydarzenie jest organizowane w partnerstwie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię