Dzień Otwarty #UEKatowice

0
31

Uniwersytet Ekonomiczny otwiera swoje drzwi, zapraszając do uczestnictwa w fascynującym świecie wiedzy ekonomicznej podczas Dni Otwartych. To wyjątkowa okazja dla przyszłych studentów, pasjonatów ekonomii i wszystkich zainteresowanych, aby poznać dynamiczne możliwości edukacyjne, uczestniczyć w inspirujących prelekcjach, rozmawiać z doświadczonymi wykładowcami i zanurzyć się w atmosferę kampusu, gdzie rodzi się przyszłość liderów biznesu.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentuje jedną z najstarszych placówek edukacyjnych na obszarze Górnego Śląska, założoną w grudniu 1936 roku. Pierwsza inauguracja roku akademickiego miała miejsce 11 stycznia 1937 roku, kiedy kilkudziesięciu studentów rozpoczęło naukę na Wydziale Organizacji Przemysłowej. Uczelnia ta jest jednocześnie jedną z pięciu publicznych instytucji edukacyjnych o profilu ekonomicznym w Polsce i stanowi największy ośrodek kształcenia w obszarze nauk społeczno-ekonomicznych w regionie, zrzeszając blisko 10 000 studentów.

Dni otwarte na uczelniach wyższych mają kluczowe znaczenie zarówno dla przyszłych studentów, jak i dla samych instytucji edukacyjnych. To wyjątkowe wydarzenia, które pozwalają potencjalnym studentom lepiej zrozumieć ofertę edukacyjną, atmosferę na uczelni oraz dostępne możliwości rozwoju. 

Na dzień otwarty Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaprasza 8 kwietnia w godz. 9:00-15:00 w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych. Uczestników tego wydarzenia czeka szereg fascynujących wykładów, które poruszą tematy z obszaru ekonomii, biznesu, finansów, rachunkowości i komunikacji. Poza możliwością wysłuchania prelekcji, studenci będą mieli okazję do zwiedzenia kampusu, zapoznania się z działalnością kół naukowych i organizacji studenckich na Uniwersytecie, zdobycia informacji na temat procesu rekrutacyjnego na UE Katowice, a także do rozmów z ekspertami programu Erasmus+ oraz przedstawicielami Centrum Języków Obcych. W ramach tego wydarzenia przewidziano również wiele dodatkowych atrakcji, takich jak spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Silesianie”, prelekcja z udziałem ambasadorek programu „Dziewczyny do ścisłych!”, pokaz robotów oraz prezentacja zupełnie nowego kierunku „Rachunkowość i Controlling”. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję do uczestnictwa w różnorodnych aktywizujących grach i zabawach.

Odwiedzić uczelnię można w składzie grupy zorganizowanej, jak i indywidualnie. Zapraszamy na stronę Uniwersytetu, aby zarejestrować się na wydarzenie i na jeden dzień stać się członkiem uczelnianej rodziny!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię