XII Raciborski Festiwal Średniowieczny

0
85

Od 16 do 19 czerwca 2022 roku potrwa XII Raciborski Festiwal Średniowieczny, będący od lat tradycją w tym mieście! Wydarzenie odbędzie się w Raciborskim Grodzie w Arboretum Bramy Morawskiej przy ul. Markowickiej 22. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców? Przedstawiamy plan wydarzenia w tym artykule! 

Raciborski Gród znów wypełni średniowieczny klimat, a na mieszkańców Raciborza w związku z tym czeka masa przeróżnych atrakcji. Głównymi propagatorami oraz organizatorami festiwalu są Drengowie znad Górnej Odry. W tym roku zapowiada się naprawdę widowiskowa uczta, ponieważ udział w RFŚ zapowiedziało już pięciuset odtwórców z całej Polski oraz innych krajów. 

Na pewno będzie można znaleźć tam kramy z rzemiosłem i współczesnym rękodziełem, karczmy, w których zjeść można potrawy dawnej kuchni, a także widowiskowe potyczki wojów oraz wielkie bitwy. W tym roku organizatorzy zadbali również o wiele innych aktywności, warsztatów i pokazów. Śmiałkowie mogą spróbować swych sił w łucznictwie, tkactwie, poznać tajniki naturalnego barwienia tkanin, zobaczyć jak powstawały gliniane naczynia i wiele innych. 

A to wszystko zostanie rozłożone aż na cztery dni cudownej zabawy! Wszystko rozpocznie się juże w czwartek 16.06 o godzinie 14:00. Najwięcej atrakcji znajdziecie jednak w sobotę 18.06. W ten dzień RFŚ rozpocznie się o 11:00 turniejem hneftafla, czyli szachów wikingów, a zakończy się o 20:30 koncertem zespołu Ęzibaba. Wstęp jest oczywiście bezpłatny, a dokładny harmonogram można znaleźć pod wskazanym linkiem: 

https://www.raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/Raciborski-grod-znow-wypelni-sredniowieczny-klimat/idn:10086