Dni Jaworzna 2022

0
87

Po długiej przerwie, związanej z pandemią wirusa COVID-19, powracają święta miast! 18 i 19 czerwca odbędą się Dni Jaworzna, na których wystąpią bardzo znane gwiazdy sceny muzycznej! Kto wystąpi? Dowiecie się z tego artykułu. 

Dnia Jaworzna to jedno z najważniejszych świąt, obchodzonych przez miasto, które każdego roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku impreza została rozłożona na dwa dni – jeden koncertowy, a drugi w przestrzeni miejskiej. 18 czerwca przy ul. Moniuszki 95 na stadionie Azotani zagrają dla was takie gwiazdy jak Dawid Kwiatkowski (godzina 18:00), Happysad (20:00) oraz Kayah (22:00). To prawdziwa uczta dla osób lubiących muzykę rockową i alternatywną, ale także doskonałe popowe brzmienia w wykonaniu Dawida Kwiatkowskiego, który na scenie potrafi dać naprawdę niezłe show. 

19 czerwca miasto zaprasza na spotkanie w przestrzeni miejskiej, a dokładnie na Jaworznickie Planty, które wypełnią się kolorami dzięki Festiwalowi Holi – Święcie Kolorów, a zatem będzie to okazja, żeby przy rytmach dobrej i zapewne skocznej muzyki, stworzyć niepowtarzalne dzieło z dobrze wam znanych kolorowych proszków, które zostaną posłane w górę. Ale to nie wszystko, ponieważ popularna “Płaszczka” na terenie parkingu rowerowego zmieni się we wrotowisko, na którym mieszkańcy będa mogli wziąć udział w warsztatach jazdy na wrotkach oraz we WrotkoDISCO, czyli taneczną zabawę w stylu disco, ale na wrotkach! Atrakcje czekają także na Rynku Głównym, który będzie strefą muzyki oraz relaksu, a całość ma dopełnić widowiskowa parada uliczna z udziałem szczudlarzy, cyrkowców, mimów oraz często odwiedzających Jaworzno motocyklistów. 

Wydarzenia są oczywiście w pełni darmowe!