Przygoda z tatą

0
90

19 czerwca w Parku Śląskim o godzinie 13:00 odbędzie się gra miejska „Przygoda z tatą”, która jest związana z nadchodzącym Dniem Ojca. Zakończenie imprezy przewidziano na 16:00, a o 17:00 zostaną rozdane nagrody.

Celem uczestników będzie przemierzanie Parku Śląskiego w poszukiwaniu różnych punktów. Będą wykonywać zadania, a gwarancją sukcesu będzie zrobienie tego jak najdokładniej oraz jak najszybciej. Na graczy czekają liczne zagadki, szyfry, a także zadania, które pozwolą ojcom poczuć się jak superbohaterzy swoich dzieci. 

Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone, a pula nagród dla każdej z przygotowanych kategorii to aż 1500 zł. Przygotowano aż trzy kategorie wiekowe, aby udział w zabawie mogła wziąć jak największa liczba osób zainteresowanych. Gra rozpocznie się na terenie Skansenu w Parku Śląskim. Trasa zabawy jest tajemnicą i zostanie ujawniona uczestnikom dopiero po starcie. Udział mogą wziąć przede wszystkim ojcowie ze swoimi dziećmi, ale mamy mogą wspierać drużyny. Każdy z zespołów powinien liczyć od 2 do 5 członków. 

Poza tym, w czasie trwania gry, w Skansenie będzie zorganizowany Piknik, na którym będą czekały przeróżne atrakcje dla małych i dużych. O godzinie 16:00 na scenie pojawi się zespół Sióstr Wajs & Stonoga. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagane są wcześniejsze zapisy. Więcej informacji można odnaleźć na stronie: https://przygodaztata-slaskie.pl.

Gra miejska „Przygoda z Tatą” jest realizowana w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w związku z kampanią wzmacniającą ojcostwo, której hasłem jest „ojcostwo – przygoda życia”. Celem przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku ojca i wzmacnianie więzi rodzinnych w oparciu o szacunek i zaufanie.