XI Tyski Festiwal Performance

0
91

Już 16 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Tychach (ul. Bohaterów Warszawy 26), ruszy XI Tyski Festiwal Performance! W tym roku motywem przewodnim wydarzenia, a zarazem hasłem jest: “totalne milczenie”. Festiwal potrwa do 18 czerwca, a wystąpią na nim najlepsi performerzy.

Czym tak naprawdę jest Tyski Festiwal Performance? To jeden z trzech największych festiwali performance w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem tego wydarzenia jest prezentacja wybranych zjawisk współczesnego performance, bez uciekania się do szoku i skandalu, walcząc ze stereotypem działań performatywnych, jako akcji skandalizujących łamiących wszelkie tabu. 

W tym roku publiczność będzie miała okazję zobaczyć występy najlepszych performerów z kraju i z zagranicy, a także debiutujących dopiero w tej dziedzinie. Prócz występów przygotowanych przez zaproszonych gości, każdego wieczoru odbywać się będą także panele dyskusyjne, które będą podsumowaniem performance’ów. Na festiwalu będą także pokazy mistrzowskie, np. te w wykonaniu Artiego Grabowskiego i Ewy Świdzińskiej, a także wykłady tematyczne, wygłaszane przez specjalistów z dziedziny performatyki. 

Festiwal został rozłożony na 3 dni, a poszczególne wydarzenia odbędą się nie tylko w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, ale także na Rynku/ Potok Tyski, Pasażu Kultury Andromeda – Arteteka. Organizatorami wydarzenia są Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. Dokładny program wydarzenia znajdziecie w poniższym linku: 

https://www.tychy.pl/2022/06/10/rusza-xi-tyski-festiwal-performance/