Roma Ligocka w Zagłębiowskiej Mediatece

0
96

Miejska Biblioteka Publiczna – Zagłębiowska Mediateka (Sosnowiec, ul. Kościelna 11) zaprasza na spotkanie z pisarką Romą Ligocką (Liebling) 20.06.2022 o godzinie 18:00. Rozmowę poprowadzi Marta Fox.

W poniedziałek 20 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 na Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 odbędzie się spotkanie autorskie z Romą Ligocką, w ramach tegorocznej osiemnastej edycji Sosnowieckich Dni Literatury. Rozmowę poprowadzi Marta Fox – polska poetka, powieściopisarka i eseistka.

Roma Ligocka jest polską malarką i pisarką. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i scenograf w licznych europejskich teatrach, operach, także w filmie i telewizji. Film Stevena Spielberga „Lista Schindlera” zmotywował autorkę do spisania swoich wspomnień z okresu II wojny światowej. Jej światowy bestseller „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku” wydany w 2001 roku, w którym Roma opisuje swoje dzieciństwo, spędzone w getcie, odnosi olbrzymie sukcesy na Zachodzie: w Niemczech w ciągu kilku miesięcy sprzedano 80 tysięcy egzemplarzy, a prawa do jej wydania zostały zakupione przez 18 wydawnictw na całym świecie. 

Ma w swym dorobku również wiele innych książek. Są to między innymi „Znajoma z lustra”, „Kobieta w podróży”, „Wszystko z miłości” czy też „Tylko ja sama”. 

Wstęp wolny!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.biblioteka.sosnowiec.pl/home-2/wydarzenia-zaglebiowska-mediateka/1294-roma-ligocka-w-zaglebiowskiej-mediatece-czyli-sosnowieckie-dni-literatury-na-bis-20-06-2022