Wypoczynek w wielkim mieście

0
126

Dolina Trzech Stawów jest miejscem wypoczynku oraz rekreacji. Zlokalizowana jest obok Osiedla Paderewskiego oraz ruchliwej autostradzie A4. Sąsiedztwo z lotniskiem Muchowiec daje możliwość oglądania samolotów przelatujących nad głowami odpoczywających tam osób. 

Historia sięga początków XX wieku, kiedy to wybudowano pas startowy, a ludzie zaczęli oglądać pokazy samolotów. W latach 30 XX wieku znajdowały się tam restauracja oraz a na plaży można było skorzystać z leżaków. Można było znaleźć tam przystań dla żaglówek i kajaków.

Dolina Trzech Stawów jest częścią Katowickiego Parku Leśnego. Oprócz stawów, których w sumie jest już dwanaście lub czternaście na odwiedzających czekają: skatepark, treningi kajakowe, długie ścieżki rowerowe oraz restauracje i beach bar. Dla wielbiciel restsauracji czekają “Pan de Rossa”, “ La  Cantina” oraz “Stara Ponderosa”.

Koncerty i imprezy to częsty element doliny. W tym roku po raz kolejny odbyły się tu Juwenalia Śląskie, gdzie wystąpili artyści tacy jak Kwiat Jabłoni. Odbywające się tu imprezy mają różny charakter. Możemy uczestniczyć w koncercie , juwenaliach a także można przyjść na zlot food trucków. W tym roku w dniach 5.08-7.8.2022 roku odbędzie się słynny OFF FESTIVAL.

Oprócz wyżej przedstawionych wydarzeń możemy obserwować z bliska kilkadziesiąt gatunków ptaków, spotkać psy, które radośnie kąpią się w jednym z kąpielisk. Pomimo oficjalnego zakazu kąpieli oraz znaków ostrzegawczych osoby odwiedzające Dolinę wcale nie są zniechęcone i korzystają z możliwości jakie daje okolica.

Podsumowując jest to dobre miejsce na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w mieście.  Pomimo tłumów w lato zawsze znajdzie się jakaś spokojna alejka w której można spędzić czas obserwując przyrodę i opalając się.

Zdjęcie: Dziennik Zachodni