Najlepsza przestrzeń publiczna edycja 2022

0
118

Ruszyła kolejna edycja konkursu pt. “Najlepsza przestrzeń publiczna edycja 2022”, który organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka Województwa. Można oddawać głosy na najlepszą przestrzeń publiczną zdaniem publiczności! 

Najlepsza przestrzeń publiczna edycja 2022 to konkurs, w którym publiczność może zadecydować, który obiekt powinien zostać nagrodzony. W tegorocznym głosowaniu udział bierze 27 różnych obiektów i miejsc z województwa Śląskiego, które można nagradzać punktami w skali od 1 do 3. Całe głosowanie odbywa pod tym adresem: https://npp.slaskie.pl/vote/project_25. Najpopularniejsza realizacja otrzyma oczywiście Nagrodę Publiczności oraz nagrody rzeczowe. 

Celem konkursu jest oczywiście promocja rozwoju i zmiana jakościowa przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania, stąd właśnie obiekty, biorące udział w konkursie często są już po procesie rewitalizacji lub modernizacji, co zresztą oznaczone jest dokładnie w liście konkursowej. 

Dodajmy, iż jest to 23. edycja tego konkursu, a 27 zgłoszonych realizacji musiało spełnić wymagania formalne, by zostać zakwalifikowane do dalszej oceny. Oprócz nagrody publiczności zostanie wyłoniony zwycięzca, którego wybierze jury, składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Uroczystość wręczenia nagrody Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2022 zostanie połączone z rozdaniem nagród w konkursie Architektura roku, i odbędzie się jesienią w Muzeum Śląskim w Katowicach. 

Serdecznie zachęcamy do głosowania! 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię