Wymień surowce na rośliny!

0
90

Zbiórkę odpadów może wiązać się z przyjemnymi nagrodami! Przekonać się o tym mogą mieszkańcy Sosnowca, których Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – Ekostacja Juliusz, zaprasza do wzięcia udziału  w ekologicznym konkursie! 

Segregacja odpadów komunalnych to proces oddzielania różnych rodzajów odpadów komunalnych, aby można je było poddać recyklingowi lub odpowiednio zutylizować. Dzięki odpowiedniej segregacji, możliwe jest skuteczne ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowiska i wysypiska śmieci, co przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza.

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zaprasza wszystkich chętnych o przywóz surowców od poniedziałku do piątku w godz.: 9-17 oraz w soboty w godz. 9-13 pod adres Grenadierów 21, Sosnowiec.

Każda osoba, która dostarczy butelki PET, aluminiowe puszki lub makulaturę, będzie mogła wziąć udział w konkursie i zbierać pieczątki na ekokartach. Te natomiast będzie można wymieniać na kupony o wartości 12 zł i wykorzystać w  „Agramis. Kwiaciarnia i Ogród” ” (ul. Jedności 4 B, Sosnowiec) lub „TOMKA Centrum Ogrodnicze” (ul. Jana Długosza 86, Sosnowiec) do 14 października 2023 roku. Konkurs trwa do 31 sierpnia 2023 r.

Co z punktacją?

20 butelek PET – 1 pieczątka

15 puszek aluminiowych – 1 pieczątka

5 kg makulatury – 1 pieczątka

8 pieczątek = KUPON o wartości 12 zł

Zachęcamy do udziału w konkursie, dlatego, że segregacja jest obowiązkiem każdego świadomego obywatela! GPSZOK zadba o to, aby każdy otrzymał nową roślinkę na parapet, a najbardziej zaangażowany uczestnik konkursu otrzyma naprawdę ekologiczną nagrodę – hulajnogę elektryczną!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię