Jarmark u Babci Anny

0
93

Jarmark u Babci Anny już w ostatni weekend lipca zawita na uliczki Nikiszowca w Katowicach! Sprawdźmy co tu kupimy? 

Lipiec to dla mieszkańców Nikiszowca i okolic czas odliczania do wielkiego dnia jakim jest 26 lipca, którego obchodzimy wspomnienie patronki kościoła parafialnego w Janowie-Nikiszowcu. Z tej okazji po raz kolejny już na zabytkowym osiedlu zaplanowano jarmark , który odbędzie się 30 lipca i zacznie się o godzinie 10:00. Od tego roku wydarzenie nosi nazwę „Jarmark u Babci Anny”. 

Jarmark U Babci Anny to jednodniowe wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku mocno postawiliśmy na spożywcze produkty rękodzielnicze małych przetwórni. Znajdziecie na stoiskach takie naturalne wyroby jak: syropy, musy z owoców, musztardy, pasztety wegańskie, powidła, dżemy, pasty i pesto, miody, kiszonki. Ofertę dopełniać będzie różnorodny asortyment regionalnych win i nalewek oraz lokalnego browaru. Zapraszamy też do naszej strefy gastro, w której będzie można przekąsić lub zjeść tradycyjny obiad. Łącznie planujemy 45 stoisk z ofertą gastronomiczną i spożywczą, informują organizatorzy Jarmarku u Babci Anny. 

Jarmark od wielu lat zdominowany jest przez młodych i ambitnych artystów lokalnych, którzy z radością prezentują własne wyroby artystyczne i użytkowe, a wśród nich: ceramika, biżuteria, wyroby ze szkła, drewna czy skóry oraz produkty szyte i dziergane. Nie możemy zapomnieć również o stoiskach z obrazami lokalnych twórców oraz z regionalną literaturą. Najmłodszych zapraszamy na karuzelę „keciok” i na Skwer Zillmannów, gdzie będzie można spotkać niezwykłe postacie i pojazdy z epoki pary i żelaza, którymi poruszać się będą aktorzy Teatru Gry i Ludzie.  Jarmark uatrakcyjnią koncerty Orkiestry Dętej Wieczorek i Kapeli Fedaków.

Organizatorzy spodziewają się tłumów, dlatego niezmiennie od kilku lat zachęcają do przybycia na Jarmark bezpłatnymi liniami autobusowymi.Pierwsza zaczynać się będzie w centrum Katowic – na stanowisku podziemnego parkingu Dworca PKP, zatrzyma się m.in. w centrum przesiadkowym Katowice Zawodzie, gdzie znajduje się nieodpłatny parking. Druga linia startować będzie przy także bezpłatnym parkingu przy Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska). Oba autobusy przyjeżdżać będą bardzo blisko Jarmarku (przystanek Janów Zamkowa Skwer). Przypominamy, że całe osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, objęte będzie zakazem wjazdu, który nie dotyczy mieszkańców osiedla za okazaniem wjazdówki. Zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej i lokalizacja przystanków. 

Serdecznie zapraszamy na Jarmark u Babci Anny na Nikiszu! 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię