„Wylogowani” – film od młodzieży dla młodzieży

0
110

18 września w sali kinowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie swoją premierę miał pełnometrażowy amatorski film zatytułowany „Wylogowani”, stworzony przez grupę młodych ludzi ze Sławkowa, którzy biorą udział w projekcie w ramach programu Równać Szanse. 

F@nARTystyczni to projekt, który został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse, dzięki któremu sławkowska młodzież w trakcie 12-stu miesięcy mogła zrealizować finalne dzieło, czyli pełnometrażowy amatorski film pt. „Wylogowani”. Projekt od podstaw był tworzony wyłącznie przez grupę projektową – od pomysłu, przez scenariusz, aż po finalną realizację filmu. Warto wyróżnić tutaj koordynatorkę projektu Monikę Kaczmarzyk, której projekty w ramach programu Równać Szanse niejednokrotnie odnosiły sukces. 

„Wylogowani” to półtoragodzinny film pełnometrażowy, opowiadający o globalnym problemie z siecią oraz grupie znajomych, którzy muszą poradzić sobie w nowo zaistniałej sytuacji. Film powstał, by poruszyć także wiele aktualnych problemów społecznych – szczególnie w grupie młodzieży szkolnej – tj. digitalizacji świata, komunikacji, czy także wartości takich jak przyjaźń i miłość. Bardzo często zdarza się, że te problemy wyrastają wręcz do rangi kwestii społecznych, czyli sporych problemów, których rozwiązanie wymaga ingerencji z zewnątrz. To bardzo budujące, że młodzi ludzie dostrzegli te problemy i postanowili na ich podstawie stworzyć tak duży projekt. 

Film swoją premierę miał 18 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie, a tych, których premiera ominęła, mogą tę produkcję zobaczyć w serwisie YouTube.