Wycieczka do FUNZEUM z RCK

0
156

W ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2022, Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało wycieczkę do muzeum światła i koloru w Gliwicach. Uczniowie szkół podstawowych pod okiem opiekunów z RCK wyjechali 13 lipca do FUNZEUM. 

Raciborskie Centrum Kultury postanowiło zorganizować serię warsztatów i wyjazdów w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2022. Wśród nich znalazła się również wycieczka do FUNZEUM w Gliwicach, która odbyła się 13 lipca 2022 roku. 

Od pewnego czasu gliwickie muzeum światła i koloru cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających z całego regionu. Nic więc dziwnego, że trafiło na letnią listę RCK. Uczniowie szkół podstawowych i opiekunowie z Raciborskiego Centrum Kultury wyjechali autokarem już rano, by móc spędzić w FUNZEUM jak najwięcej czasu. 

Czekały tam na nich 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni oraz ponad 50 multisensorycznych i interaktywnych instalacji w kilkunastu pomieszczeniach do eksploracji.

Wystawy w FUNZEUM podzielone są na dwie części: kolor i światło. W każdym z pomieszczeń króluje inny kolor i inne faktury. Muzeum to jest świetnym miejscem szczególnie dla najmłodszych, ponieważ nie tylko bawi, ale i uczy. W bardzo atrakcyjnej formie przemycane są zagadnienia z fizyki, historii i sztuki. Uczniowie mogli wcielić się w nim również w rolę kreatorów, ponieważ otrzymali kolorowanki do pomalowania, które następnie były skanowane i prezentowane na ścianach 3D. Na koniec czekała na nich ogromna sala zabaw.

Wydarzenia w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2022 odbywają się przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Racibórz. Więcej wakacyjnych ofert RCK można znaleźć na stronie: http://www.rck.com.pl/n/site/index/405-lato-z-rck-2022.html. Zainteresowani i poszukujący dodatkowych informacji mogą kontaktować się pod numerem tel. 32 412 32 40.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię