Wodzisław Śląski z trzema nominacjami w “Marka – Śląskie”

0
99

W tym roku odbywa się XIII edycja konkursu promocji województwa śląskiego Marka – Śląskie. Wodzisław Śląski zdobył aż trzy nominacje do nagród! W jakich kategoriach miasto zostało nominowane? Czym jest konkurs Marka Śląskie? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. 

Marka – Śląskie to konkurs mający w tym roku już XIII edycję, którego ideą jest promocja województwa śląskiego, a także przedsięwzięć regionu, a co za tym idzie – zwiększenie atrakcyjności oraz znaczenia Śląska w kraju. Nagroda przyznawana jest w kilku kategoriach, tj. gospodarka, nauka, kultura, dziedzictwo kulturowe regionu, sport, turystyka i rekreacja, produkt, usługa, zdrowie, organizacje pozarządowe, społeczna odpowiedzialność biznesu, media, a każdego roku Kapituła przyznaje dodatkową nagrodę honorową osobowości roku. 

Wodzisław Śląski otrzymał aż trzy nominacje do tej nagrody: w kategoriach turystyka za Wodzisławskie Skrzaty, media za Informator kulturalno-społeczny oraz produkt za Mozaikowe ławeczki przy Wodzisławskim Centrum Kultury, które wykonane zostały w ramach koła Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 3 września br. na uroczystej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Kapituła konkursowa pod przewodnictwem Rektora Politechniki Śląskiej Arkadiusza Mężyka wręczy nagrody w podanych kategoriach, a Wodzisław ma dużą szansę na otrzymanie jednej z nich, w którejś z kategorii. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, TVP Katowice, Radia Katowice i Dziennika Zachodniego. 

https://wodzislaw-slaski.pl/mamy-az-trzy-nominacje-do-nagrody-marka-slaskie