Wirtualna gra miejska

0
143

W Katowicach dostępna jest już wirtualna gra miejska “Save the City”! Fabuła gry przenosi nas do roku 2033, w którym uruchomiono komputerowy system oceny i kontroli obywateli o nazwie Horus. 

W grze wcielamy się w członków ruchu oporu, których celem jest wyłączenie narzędzia kontroli obywateli. Poprzez poruszanie się po Katowicach i docieranie do kolejnych miejsc, wykonujemy zadania, które mają nas przybliżyć do zniszczenia Horusa. Przy okazji aktywujemy strażników, którzy mają zabezpieczać Katowice przed powrotem złośliwego programu – Beboka, Strzygę czy Heksę.

W grze realizujemy zadania główne (kreowane za pomocą rozszerzonej rzeczywistości) oraz dodatkowe. Przykładowe zadanie to kierowanie orkiestrą jako jej dyrygent, pod budynkiem NOSP-u. Aby ukończyć grę, konieczne jest zarejestrowanie się, jako uczestnik Światowego Forum Miejskiego (WUF11), ponieważ część zadań głównych musi być zrealizowane na jego obszarze.

Gra jest dostępna do pobrania na telefony z systemem IOS oraz Android i będzie można ją pobrać jeszcze po zakończeniu WUF11.

Twórcą gry jest studio Creativity AR, które ściśle współpracowało z Urzędem Miasta Katowice. Katowice są drugim miastem w Polsce (po Rzeszowie), w którym możemy zagrać w wirtualną grę miejską. Obecnie trwają prace nad grami w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Bydgoszczy.


Źródło: https://silesia24.pl/files/user_upload/W_grze_znajduje_sie_sporo_muzycznych_akcentow_fot._UMK.jpg