Spotkanie autorskie z Dawidem Markiewiczem

0
128

29 czerwca 2022 roku (środa) o godzinie 18:00 w Kopalni Kultury, odbędzie się promocja nowej książki Dawida Markiewicza pt. „Historia przestępczości zorganizowanej”.

Pierwsze spotkanie z autorem Dawidem Markiewiczem, związane z wydaną w tym roku książką  pt. „Historia przestępczości zorganizowanej” odbędzie się w Kopalni Kultury (Czeladź, ul. Stanisława Trznadla 1) 29 czerwca o godzinie 18:00 – wstęp wolny. 

Spotkanie poprowadzi Marta Fox – polska poetka, powieściopisarka i eseistka. Wydała ponad 40 książek, a jej poezja była tłumaczona na język angielski, niemiecki, portugalski, francuski, hiszpański.

Dawid Markiewicz – pisarz, poeta i fotograf. Jest autorem dwóch arkuszy poetyckich: Ponury klown puszcza nocą latawce (Dąbrowa Górnicza 2004), Poranek jest tam, gdzie otwieram oczy (Dąbrowa Górnicza 2005) i dwóch tomików poezji: Absynt (Bydgoszcz 2004) oraz Flashback (Nowa Ruda 2009). Jego wiersze były publikowane w pismach literackich takich jak: „Lampa”, „Twórczość”, „Odra”, „Akcent” „Pro Arte”, „Plama”, „Akant”, „Kursywa”, „Portret” czy „Fraza”. Poza pisaniem tomików zajmuje się zdobywaniem medali w brazylijskim Jiu-Jitsu, w którym posiada czarny pas. 

„Historia przestępczości zorganizowanej” to tomik poetycki, który według autora, zabierze nas do Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kolumbii.

Oprócz ciekawych rozmów o książce, literaturze i historii przestępczości, przewidziany jest również konkurs z nagrodami.

Zapraszamy również na stronę Facebook Dawida Markiewicza: https://www.facebook.com/dawidmarkiewiczpisarz

oraz Marty Fox: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039495501070

Źródło zdjęcia: instagram.com/