Widowisko taneczne „Indyjskie opowieści”

0
112

Już 22 lipca 2022 r. Chorzów rozbrzmi barwnymi rytmami Orientu. Tego dnia odbędzie się występ Zespołu Tańca Indyjskiego Natarang, który zaprezentuje kobiecą stronę Indii. Wstęp wolny!

W piątek 22 lipca 2022 r. o godzinie 18:00 na ul. Floriańskiej w Chorzowie odbędzie się widowisko taneczne „Indyjskie opowieści”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tego dnia przed publicznością wystąpi Zespół Tańca Indyjskiego Natarang z Chorzowa. Jest to grupa pasjonatów, zajmująca się promowaniem kultury Indii w Polsce. Zespół prezentuje indyjski taniec klasyczny, taniec semi – klasyczny oraz żywiołowy taniec Bollywood. Na co dzień działają przy Chorzowskim Centrum Kultury oraz w Klubie ChSM POKOLENIE. W Chorzowie odbyły się premiery kilku spektakli grupy: Pigmalion, Romeo i Julia oraz Żywioły Indii. Zespół ten występuje zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Widowisko taneczne „Indyjskie opowieści” odbędzie się w ramach projektu ARTYSTYCZNE TORNADO WYCHODZIMY ZE SZTUKĄ W MIASTO. Zespół Natarang zaprezentuje na nim kobiecą stronę Indii. Publiczność w pierwszej kolejności pozna inspirujące kobiety z indyjskiej mitologii, a następnie wyruszy wraz z główną bohaterką na poszukiwania prawdziwej miłości.

Więcej informacji można uzyskać, pisząc na e-mail: barbara@chck.pl lub dzwoniąc pod numer tel. 32 349 78 72.

Wydarzenie jest finansowane w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2022 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego, pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Źródło: oficjalna strona Chorzowskiego Centrum Kultury