Katowicki konkurs na najpiękniejszy balkon

0
134

Miasto Katowice organizuje już II edycję konkursu na najpiękniejszy balkon! Do wygrania nagrody pieniężne, które otrzymają trzej zwycięzcy. Jak zgłosić się do konkursu? Odpowiadamy w tym artykule! 

Katowice już po raz drugi udowadniają, że tak niewielka powierzchnia jak balkon może być również “dziełem sztuki”. Stąd powstał pomysł na organizację konkursu na najpiękniejszy katowicki balkon, a w tym roku startuje II edycja. Do wygrania są nagrody pieniężne, które zostaną przekazane trzem zwycięzcom. W tym roku pierwsze miejsce otrzyma 1500 złotych, drugie – 1000 złotych, a trzecie – 500 złotych. Ponadto organizatorzy mogą przyznać dodatkowo 6 wyróżnień. 

Jak zgłosić się do konkursu? 

Konkurs potrwa do 31 sierpnia br. Zgłosić się do niego mogą wszyscy zainteresowani, a przede wszystkim ci, którzy posiadają naprawdę urodziwe balkony. Ważne jest to, że konkurs kierowany jest do mieszkańców Katowic, mających tytuł prawny do balkonu, a sam balkon może zostać poddany ocenie estetycznej. Formularze zgłoszeniowe znajdują się pod adresem: www.katowice.eu/balkony

Pięknie udekorowane balkony, oprócz pełnienia funkcji estetycznej, mają także funkcję klimatyczną i ekologiczną. Chronią nas od zanieczyszczeń, zwiększając wilgotność powietrza czy wpływając na bioklimat poprzez obniżanie temperatury powietrza nawet o kilka stopni. 

https://katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=5379&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}