Otwarcie etiudy głosem Silesian Jazz Daughters

0
109

Raciborskie centrum kultury wraz z kawiarnią Etiuda organizują jazzowe otwarcie niezwykle klimatycznego ogródka, który pojawił się tuż obok raciborskiego Muzeum i RCK-u. 

Raciborskie Centrum Kultury wspólnie z kawiarnią Etiuda zapraszają na oficjalne otwarcie ogródka w najbliższy czwartek 21 lipca o godz. 18:00. Wszystkim gościom towarzyszyć będą przyjemne nuty muzyki wokalistek z Silesian Jazz Daughters. 

Miejsce, w którym powstał ogród kawiarni Etiuda jest wyjątkowe. Otoczenie raciborskiego Muzeum i RCK-u zapewnia spokój i ciszę, a do tego cieszy wzrok i słuch. Przestrzeń ogrodu została zaprojektowana w przemyślany i bardzo estetyczny sposób: drewniane meble, rośliny, girlandy świetlne oraz klimatyczna muzykę. Brzmienie na żywo w tak nastrojowym ogrodzie, brzmi jak świetny plan na wieczór, a głosy wokalistek z Silesian Jazz Daughter, sprawią, że w żyła gości popłynie jazz i swing.

Silesian Jazz Daughters – to zespół, w skład którego wchodzą niezwykle uzdolnione, a do tego świetnie prezentujące się na scenie wokalistki: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra, Paulina Świerczek. Tercet zawiązał się przy Raciborskim Centrum Kultury w styczniu 2021 roku, a już po kilku miesiącach wystartował w pierwszych przesłuchaniach- a dokładnie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Mikrofon Siemiona” w Siemianowicach Śląskich. Wokalistki zdobyły 1 miejsce, otrzymując główną nagrodę. Zespół tworzą trzy wspaniałe wokalistki, śpiewające w trzygłosie i brzmiące jak jeden głos. W ich repertuarze znajdują się światowe i polskie utwory w jazzowych i swingowych aranżacjach Adama Jarzmika tj. Natural Woman A. Franklin, All About That Bass M. Trainor, It Don’t Mean a Thing D. Ellingtona, Sway D. Martina, Pod papugami Cz. Niemena, Ludzkie gadanie M. Rodowicz czy też Rum and Coca-cola i Bei Mir Bist Du Schoen z repertuaru The Andrew Sisters. Niektóre z aranżacji są tak zaskakujące, że trudno rozpoznać oryginalne wersje. Nawet niemiecki szlagier „Atemlos” został poddany transformacji na jazzową i swingową nutę. 

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/3CVk2Yhat

Artykuł powstał we współpracy z instytucją partnerską – Raciborskim Centrum Kultury.