Wernisaż w Willi Fitznerów

0
169

W ostatni czwartek w godzinach popołudniowych w Willi Fitznera odbył się wernisaż prac Edwarda Czecha pod nazwą „Moje malarstwo”. To już kolejne artystyczne wydarzenie w Siemianowickiej willi. 

Siemianowicka Willa Fitznera słynie nie tylko ze swojej kawiarenki i historii, ale i również z cyklicznych wydarzeń kulturalnych skierowanych zarówno do mieszkańców miasta jak i okolic.. Jednym z takich inicjatyw są wernisaże, które wiążą się zawsze z okresową wystawą dzieł różnych twórców. Każdy zainteresowany może przyjść do Willi i za darmo zobaczyć dzieła sztuki. Ostatnio odsłonięto nową wystawę, której autorem jest Edward Czech. 

Edward Czech to niezwykle twórczy artysta, który urodził się 7 września 1958 roku w Chorzowie. Ze sztuką związany jest od swoich najmłodszych lat. Maluje wyłącznie w technice olejnej, a jego malarstwo cechuje się znaczną różnorodnością tematów. Taka też jest jego obecna wystawa – różnorodna. Warto również dodać, że związany jest  z siemianowicką grupą plastyczną „Spichlerz 86”.

Willa Fitznera to miejsce w Siemianowicach Śląskich, które jest znane każdemu koneserowi kultury, zainteresowanemu braniem udziału w ciekawych i wartościowych wydarzeniach. Trzeba przyznać, że całkiem ich sporo! Do najsłynniejszych należą “Fitzner Cafe” oraz “Karaoke”. Zainteresowanych mieszkańców Siemianowic Śląskich, ale i nie tylko, zapraszamy do odwiedzania fanpage’a Willi, który można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/WillaFitznera