Warsztaty z tworzenia mozaiki

0
108

Gdy kolejne sierpniowe dni uciekają, a za oknem pogoda niezbyt dopisuje, to doskonałym pomysłem będzie wzięcie udziału w warsztatach organizowanych dla dzieci przez Raciborskie Centrum Kultury przy wsparciu Miasta Racibórz.  

Tworzenie mozaiki z materiałów nadających się do recyklingu, to ciekawy sposób na wytłumaczenie dzieciom na czym polega ekologia. W ubiegły piątek zakończyły się kolejne zajęcia z cyklu “Lato w mieście” na którym dzieci poznawały tajniki tworzenia mozaiki z wykorzystaniem płyt CD oraz nasion czy ziaren. Następnie zobaczyć można było kwiaty, zioła czy suszone liście. Po tak ciekawych zajęciach przyszła kolej na wspólną zabawę, za pomocą gier planszowych, a jeśli ktoś nie przepada za planszówkami to mógł  poskakać w gumę lub wziąć udział w masie innych zabaw ruchowych.  

 Przed chętnymi ostatni tydzień zabaw z “Lato w mieście”! Jeśli jeszcze ktoś chciałby dołączyć do wspólnej zabawy to musi się spieszyć i zawitać do świetlicy w Brzezie, gdzie odbywają się zajęcia. W ten ostatni tydzień wakacji, warto skorzystać z oferty jaką daje miasto i pokazać jak kreatywnie można spędzić czas. Jest to ciekawy sposób na aktywność. Zajęcia pokazują jak ekologia wpływa na nasze życie, a tym samym na to jak my możemy wpływać na planetę.