Seria odcinków o energii elektrycznej na kanale Videoobywatel

0
183

Na kanale Videoobywatel, prowadzonym przez naszą organizację partnerską – Fundację Ius Et Civis, pojawiła się seria odcinków na temat energii elektrycznej i jej przyszłości. Ich gościem jest Wojciech Płachetka – prawnik energetyczny, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny oraz przedsiębiorca w sektorze energetyki z dużym stażem.

Wspomniane odcinki powstały w celu poszerzenia wiedzy obywateli na temat energii elektrycznej i jej znaczenia w życiu ludzi. Zachęcamy do ich obejrzenia, a poniżej przedstawiamy krótki opis podjętych zagadnień, o których z naszym gościem rozmawia Artur Tyński.

W odcinku #1 Wojciech Płachetka przedstawia aktualny stan polskiego sektora energetycznego, dyskutuje na temat transformacji w kierunku odnawialnych źródeł energii oraz ważności skupienia się nie tylko na źródłach energii elektrycznej, ale również na sposobach jej dystrybucji. Podsumowując rozmowę, gość rozmawia o znaczeniu przeobrażeń w branży energetycznej dla państwa i zwykłego konsumenta.

W odcinku #2 podejmowane są tematy, dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski na tle konfliktu na Ukrainie. Podkreślono również rolę klastrów energii w zakresie bezpieczeństwa oraz znaczenie poszczególnych elementów klastra dla jego bezpieczeństwa. Odcinek zakończony został oceną gotowości samorządów do implementacji klastrów w społeczeństwa lokalne. 

Odcinek #4 skupia się na istocie klastrów i znaczeniu zasobów energetycznych społeczności lokalnej dla całego systemu energetycznego. Natomiast, w odcinku #5 dyskusja poszerza się o tematy związane z magazynowaniem energii, technologie, na których oparte są magazyny oraz znaczenie magazynów w lokalnych klastrach energetycznych.

Zagłębić się w temat energii elektrycznej i obejrzeć wszystkie odcinki można pod adresem: Videoobywatel