Warsztaty “Rowerem przez Metropolie”

0
33

W dynamicznej rzeczywistości Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej (GZM) niewątpliwie pojawia się potrzeba skoncentrowania uwagi na ekologicznych i zrównoważonych środkach transportu. Nadchodzące warsztaty z zakresu komunikacji rowerowej w Metropolii GZM zapowiadają się jako przełomowy moment w kształtowaniu przyszłości mobilności w tym regionie.

Metropolia GZM, będąca sercem przemysłowego obszaru Polski, stoi przed wyzwaniem stworzenia środowiska, w którym rower stanie się równie naturalnym środkiem transportu, co samochód czy komunikacja publiczna. Warsztaty te mają na celu nie tylko wymianę doświadczeń, ale także wyłonienie konkretnych działań, które pozwolą na stworzenie bezpiecznych, dostępnych i przyjaznych rowerzystom dróg oraz będą platformą wiedzy na temat nowej sieci komunikacyjnej w Metropolii.

Warsztaty odbędą się 6 marca w środę o godzinie 17:30 i potrwają do godziny 20. Warto zapisać sobie adres: ul. Pawła Stalmacha 17, Katowice. Podczas warsztatów, uczestnicy odnajdą odpowiedzi na poniższe pytania: Czego potrzebują rowerzyści i rowerzystki w śląskich miastach? Jak wygląda polityka rowerowa w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? Jakie są obecne wyzwania transportowe, na które możemy odpowiedzieć, uwzględniając jednoślady?

Organizatorem wydarzenia jest Klub Myśli Ekologicznej i BoMiasto z porozumieniu ze Śląską Koalicją Rowerową, którzy dedykują warsztaty osobom przemieszczającym się na rowerach i chcących włożyć swój wkład w zrównoważony rozwój regionu. Podczas spotkania uczestnicy razem z kandydującymi do władz samorządowych wypracują rekomendacje odnośnie polityki rowerowej w Metropolii, między innymi, rekomendacji, dobre praktyki czy postulaty.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisania się na warsztaty nie zwlekając. A można to zrobić pod tym linkiem: zapisy.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię