Wakacyjny cykl spacerów miejskich w Katowicach

0
124

Miasto Katowice organizuje dla wszystkich chętnych spacery Katowickimi szlakami z przewodnikiem. Ochotnicy będą mogli się przejść szlakiem moderny, szlakiem murali, szlakiem neonów i szlakiem bluesa.

Wakacje to czas nowych wrażeń i odkryć. Urząd miasta Katowice wychodzi do mieszkańców z inicjatywą, która ma na celu pokazać, jak wiele zakątków miasta może być odkrytych przez mieszkańców. Ścieżki są podzielone według tematów – szlak neonów oświeci spacerującym drogę wszystkim kolorami tęczy po zachodzie słońca. Szlak moderny otworzy furtkę w świat miejskiej architektury. Szlak bluesa poprowadzi po pierwszym na świecie stałym szlaku turystycznym, dedykowanym klubom muzycznym. Natomiast szlak murali pozwoli zapoznać się z oryginalnymi dziełami sztuki na katowickich budynkach.

Ze szlaków murali, moderny i bluesa można będzie korzystać od weekendu 23-24.07.2022, natomiast spacery szlakiem neonów startują już w piątek 22 lipca o godzinie 21:00. Spacery będą się odbywały w kolejne letnie weekendy. Dokładne terminy i wszystkie szczegóły wycieczek można znaleźć na stronie Facebook: Katowice – oficjalny profil miasta

Szlaki neonów, moderny, bluesa czy murali można także zwiedzać samodzielnie, bez przewodnika.

Udział w spacerach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy – osobiście w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 13 lub mailowo: katowice@silesia.travel. Zachęcamy do spacerów, na pewno każdy odkryje i znajdzie dla siebie ulubiony zakątek!