Projekt w sławkowskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

0
108

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie startuje z realizacją projektu “Rozwój usług społeczno-zawodowych w Sławkowie przy wykorzystaniu infrastruktury nowego CIS-Z”. Kto może wziąć udział i gdzie można się zapisać? Odpowiadamy w tym artykule.

Projekt ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Głównym celem jest wzmocnienie potencjału społeczno-zawodowego i łagodzenie skutków ubóstwa. Inicjatywa kierowana jest głównie do grona osób, które zamieszkują zdegradowane obszary Sławkowa, a zatem najbardziej narażonych na ubóstwo i brak możliwości podjęcia pracy zawodowej. Działania w ramach projektu odbywać się będą w Klubie Integracji Społecznej, znajdującym się w segmencie B Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przy ul. Władysława Sikorskiego 4. Mają one na celu aktywizację społeczności lokalnej, a także budowanie więzi między ludźmi a miastem.

Osoby, które chcą zaangażować się w projekt mogą otrzymać dokumenty rekrutacyjne, a także najważniejsze informacje, m.in o warunkach rekrutacji, w siedzibie MOPS w Sławkowie przy ul. Kościelnej 11. Można również kontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 32 260 82 28. 

W Sławkowie działa także Program Aktywności Lokalnej, który oferuje różne formy wsparcia, od pomocy w aktywizacji społecznej po pomoc zawodową, edukacyjną i zdrowotną. Uczestnicy programu będą objęci wsparciem w postaci usług aktywnej integracji o charakterze społecznym oraz usług aktywnej integracji o charakterze zawodowym.  

https://www.slawkow.pl/mops-zaprasza-do-udzialu-w-programie