Zawody Red Bull Car Park Drift w Katowicach

0
154

Światowa seria Red Bull Car Park Drift już w sierpniu po raz pierwszy zawita do Polski.

Czym jest Red Bull Cark Park Drift?

Jest to seria zawodów driftingowych, odbywająca się od 2008 roku w formule “obstacle drift”. Jest to jazda w drifcie na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami – warto nadmienić, iż przejazdy odbywają się w pojedynkę.

Czas przejazdu nie ma tutaj znaczenia, dlatego moc pojazdu schodzi na dalszy plan. Co jest istotne, to dynamika przejazdu, zaangażowanie kierowcy w pokonywanie przeszkód oraz wykorzystanie wszystkich możliwości samochodu.

Kto może wziąć udział?

Udział w zawodach jest otwarty dla każdego kto dysponuje prawem jazdy, umiejętnościami driftowymi oraz samochodem nadającym się do jazdy bokiem. Impreza została stworzona w myśl umożliwienia bezpiecznego driftowania amatorom i pasjonatom. Warto nadmienić, iż zwycięzca zawodów zostanie reprezentantem Polski w międzynarodowym finale w Arabii Saudyjskiej w grudniu.

Organizacja zawodów w Katowicach

Red Bull Car Park Drift odbędzie się na parkingu w Strefie Kultury 13 oraz 14 sierpnia. W sobotę 13 sierpnia odbędą się treningi oraz kwalifikacje, a w niedzielę 14 sierpnia finały. Warto nadmienić, że wstęp jest darmowy!

W trakcie kwalifikacji, które odbędą się pierwszego dnia, sędziowie wyłonią 20 najlepszych zawodników, którzy przejdą do finału. Sędziowie będą oceniać poprawność, czystość oraz dynamikę przejazdu, styl pokonywania poszczególnych przeszkód, umiejętności driftowania zawodnika, a także elementy, które wpływają na estetykę i atrakcyjność tego sportu – m.in. dym z opon czy wygląd samochodu.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię