Projekt UPSURGE w Katowicach! Weź udział w ankiecie

0
111

Mieszkańcy Katowic mogą wypełnić anonimową ankietę w ramach europejskiego projektu pod nazwą UPSURGE. Dotyczy on analizy, wyboru i oceny Rozwiązań Opartych na Przyrodzie, które przyczyniają się do ochrony różnorodności biologicznej oraz adaptacji do zmian klimatu. 

UPSURGE to projekt europejski, którego celem jest wdrożenie programu Unijnego “Regeneracyjna latarnia miejska w UE”. Projekt został dofinansowany przez program Unii Europejskiego z zakresie badań naukowych i innowacji “Horyzont 2020”. Głównym celem jest zwalczanie wciąż rosnącej emisji dwutlenku węgla w miastach oraz zanieczyszczeń powietrza. 

Mieszkańcy Katowic mogą wypełnić dobrowolną i anonimową ankietę online, która znajduje się pod tym linkiem: https://d272.keyingress.de/?i_survey=125__89747dc9854f077aa60107a73ac6899c. Wyniki z kwestionariusza mają przyczynić się do lepszego poznania stylu i poziomu życia mieszkańców. To wszystko z uwagi na to, iż to tak naprawdę mieszkańcy będą użytkownikami nowych rozwiązań, które zostaną wprowadzone po przeprowadzeniu badań, zatem Katowic dają wypowiedzieć się swoim obywatelom. 

Udział obywateli w tym badaniu jest także związany z projektem w ramach nowego modelu partycypacyjnego dla miast, stąd lokalsi mają od samego początku brać aktywny udział w projekcie rozwoju obszarów miejskich. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w ankiecie! 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię