Uniwersytet Śląski – bezpłatne kursy polskiego dla Ukraińców

0
173

Uczelnia rozpoczęła organizację kursów językowych dla Ukraińców, którzy wjechali na teren Polski po 24.02.2022 roku. Już teraz wiadomo, że do końca roku uczestniczyć w kursach będzie blisko 360 osób.

Zapisywać można się przez stronę https://www.formularze.us.edu.pl/uckj. Po zebraniu odpowiedniej grupy, uczestnicy otrzymują na maila dokładne informacje o kalendarzu spotkań, miejscu, nazwisku i danych kontaktowych ich prowadzących. Jedna z kluczowych informacji to taka, że całość kursu to 60h zajęć na miejscu z wykwalifikowaną kadrą pracowników. 

Jak podają władze uczelni, wsparcie otrzymują nie tylko ukraińscy studenci, ale także ich rodziny, co jest równie ważne w pomocy dla Ukraińców, szukających schronienia w Polsce. 

Lektorzy uczący w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego, to specjaliści w dziedzinie nauki języka polskiego jako języka obcego.

Zajęcia realizowane są na Wydziale Humanistycznym przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach.

Po zakończeniu, każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o odbyciu kursu i o ilości godzin lekcyjnych, w których brał udział. Umiejętność komunikowania się w języku polskim   przyda się każdemu obywatelowi Ukrainy, który chce rozwijać się w Polsce oraz w pełni  nawiązywać nowe kontakty np. w szkole czy pracy. Jest to bardzo ważne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, gdyż stanowi to o ich przyszłości. Znajomość języka polskiego ułatwi załatwienie urzędowych formalności lub zwykłe zakupy w sklepie spożywczym.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię