Uniwersytet Ludowy w Wodzisławiu Śląskim

0
111

W Wodzisławiu Śląskim odbędą się pierwsze wykłady w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiego Uniwersytetu Ludowego, będącego projektem Fundacji Instytutu Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki. Kto może dołączyć i czego będą dotyczyć wykłady? Opowiadamy o tym w tym artykule. 

Spotkania w ramach Uniwersytetu Ludowego po raz pierwszy odbędą się w Wodzisławiu Śląskim, a dokładnie w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Wincentego Styczyńskiego 2/4 od godziny 16:00 do 17:30. Pierwszy wykład zaplanowany został na 13 lipca. Pozostałe odbędą się kolejno: 2 sierpnia, 19 sierpnia, 26 sierpnia oraz 30 sierpnia. 

Inicjatywa Uniwersytetu Ludowego kierowana jest głównie do osób pełnoletnich, które ukończyły swoją edukację na wcześniejszym etapie lub dla osób, które zakończyły studia. Każdy z wykładów będzie poświęcony czemuś innemu. Tematy będą dotyczyły ekologii, postaw patriotycznych, kompetencji cyfrowej etc. Dokładny plan znajdziecie pod tym linkiem: https://wodzislaw-slaski.pl/centrum-aktywnosci-spolecznej-uruchamia-uniwersytet-ludowy

Warto pamiętać o tym, że miejsca są ograniczone, a żeby zgłosić się do wzięciu udziału, należy wypełnić specjalny formularz, który znajduje się już we wcześniej podanym linku, a następnie dostarczyć go do CAS w Wodzisławiu Śląskim. Można także zarejestrować się na tej stronie: https://instytutpanki.pl/ul-rejestracja/, gdzie rejestracja odbywa się również poprzez wypełnienie formularza. 

Górnośląsko-Zagłębiowski Uniwersystet Ludowy powstał po tym, gdy w 18 czerwca 2020 roku Rada Ministrów przyjęła nowy program wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego pod nazwą “Program Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030”. Ponadto, Instytut Inicjatyw Lokalnych otrzymał odpowiednie dofinansowania od Narodowego Instytutu Wolności, co pozwoliło stworzyć tę inicjatywę. 

Warto dodać, iż takie zajęcia odbędą się także w pięciu innych miastach – na razie wiadomym jest, że takie wykłady będa miały miejsce także w Dąbrowie Górniczej oraz Raciborzu. 

https://wodzislaw-slaski.pl/centrum-aktywnosci-spolecznej-uruchamia-uniwersytet-ludowy