Stowarzyszenie SŁOWEM W TWARZ

0
229

Stowarzyszenie Słowem w twarz powstało w 2017 roku z pasji do twórczości. Jest to grono młodych ludzi, które stara się dotrzeć do wszystkich grup wiekowych. W swoich działaniach chcą rozszerzać granice kreatywności i wspomagać w rozwoju młode osoby z okolic subregionu zachodniego województwa śląskiego. 

W Słowem w twarz ceniona jest dobra atmosfera i sprawna komunikacja, co przyczynia się do ciągłego rozwoju i profesjonalnej realizacji projektów. Członkowie organizacji przekazują pozytywne wartości i angażują młodych ludzi w istotne tematy dotyczące kultury, edukacji czy zagadnień otaczającego nas świata. Młodzież ma możliwość rozwoju indywidualnego i artystycznego w stworzonej przez organizację przestrzeni, czyli tzw. „Strefie Kreatywnej”.

Trwa właśnie letnia trasa koncertowa stowarzyszenia, którą rozpoczął występ Kasi Moś, wykonany w niedzielę 3 lipca 2022 na rybnickim rynku. Koncert nosił nazwę „Tego nie zapomni nikt” i został zorganizowany z okazji 100-lecia przywrócenia Rybnika do Niepodległej Rzeczpospolitej.

Młodzież z Rybnika pokazuje, że można łączyć rozrywkę z dbałością o historię. W ubiegłym roku na kampusie odbył się koncert z udziałem Kasi Cerekwickiej i Marcina Sójki z okazji 100-lecia III Powstania Śląskiego, a w tym roku koncert Kasi Moś! Mamy nadzieję, że jej utwór „Dobre moce” wypełnił cały rybnicki rynek. Jako młodzi ludzie chcemy nieść te „Dobre moce” na ulice naszego miasta już od 5 lat, kiedy to jako absolwenci szkół średnich zaczynaliśmy organizację młodzieżowych plenerowych wydarzeń w mieście.” tłumaczy Radny Miasta i członek stowarzyszenia, Karol Szymura.

Stowarzyszenie skupia się również na organizacji warsztatów we własnej przestrzeni edukacyjnej, w której działania prowadzone są w dziedzinach arteterapii, sztuki czy kreatywnego rozwoju ciała w ruchu.

Jestem mile zaskoczona tym jak nasze miasto otworzyło się na młodzież i kulturę. Muszę przyznać, że jako rybniczance , często brakowało mi wydarzeń, które byłyby nastawione także na promocję młodych artystów i angażowały młodych ludzi w organizację wydarzeń istotnych dla naszego miasta” mówi Kasia, młoda rybniczanka i członkini stowarzyszenia.

Już 31 lipca w Rybniku przy Bazylice odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu letnich koncertów. Stowarzyszenie serdecznie zaprasza na nie osoby w każdym wieku, jak również na kolejne wydarzenia z tej serii.