Kolory życia/ Barvy Života: Zaklęci w filmie

0
124

Pamiętacie polsko-czeski projekt „Zaklęty łabędź” realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury na stawie w Parku im. M. Roth i na jeziorze w Hlucinie 3 lata temu? W tym roku będą miały miejsce jeszcze większe emocje i jeszcze piękniejsze widowisko taneczno-muzyczne pt. KOLORY ŻYCIA/BARVY ŽIVOTA: Zaklęci w filmie – widowisko taneczno-muzyczne na wodzie/na scenie //Zakletí ve filmu – hudebně-taneční představení na vodě/na jevišti, realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”. 

Będzie można usłyszeć znane utwory muzyki filmowej w autorskich i wyjątkowych aranżacjach Adama Jarzmika oraz jego własne kompozycje, napisane na potrzeby tego widowiska, a także zobaczyć spektakularną choreografię, przygotowaną przez Manuelę Krzykałę, we współudziale Magdaleny Mosek, Anny Lidmilovej oraz Michaeli Dalerovej. Będą w niej zarówno taniec współczesny, jak i taniec klasyczny oraz inne style taneczne. Widowisko zabierze nas w muzyczną i taneczną podróż po różnych emocjach i kolorach życia – od smutku, zwątpienia, bezradności po nadzieję, radość. W projekt zaangażowani są tancerze z Raciborza i Opavy oraz kilkunastu muzyków. Podobnie jak trzy lata temu, premiera polska odbędzie się w Parku im. M. Roth na specjalnie skonstruowanej scenie na środku stawu, przy muzyce wykonywanej na żywo. Tancerze i muzycy będą znajdować się na wodzie. Przedstawienie wzbogacone zostanie o piękną oprawę świetlną, dlatego też w widowisko odbędzie się po zmroku.

Polska premiera będzie miała miejsce w ostatnią sobotę sierpnia 27.08.2022 na stawie w Parku im. M. Roth w Raciborzu o godz. 20:30, natomiast czeska premiera tydzień później w niedzielę  4.09.2022 w Teatrze Śląskim w Opavie (Slezské divadlo) o godz. 17:00. Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny! W wydarzenie zaangażowanych jest ponad 45 wykonawców. Raciborskie Centrum Kultury realizuje powyższy projekt we współpracy z Teatrem Śląskim w Opavie.

Na początku lipca odbyły się dwudniowe warsztaty taneczne w Raciborskim Centrum Kultury. 

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

Artykuł powstał we współpracy z instytucją partnerską – Raciborskim Centrum Kultury.