Tyta dla pierwszoklasistów

0
155

Jak co roku Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic wrzesień rozpoczęło od tradycyjnej już akcji wręczenia tyt dla uczniów klas pierwszych w miejskich szkołach podstawowych. 

Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic w skrócie SMS do ngo, który swoją działalność prowadzi w Siemianowicach Śląskich. Organizacja jest dosyć spora to i jej działania prowadzone często są na szeroką skalę. Tak i jest w tym roku z akcją “tyta dla pierwszoklasistów”.

1 września 2022 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 oraz uroczystość Pasowania na Ucznia w Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Siemianowicach Śląskich. To pierwsza szkoła, do której udali się członkowie organizacji aby nieco osłodzić pierwsze dni w nowej szkole. Akcja ta jest bardzo rozpoznawalna w mieście i angażuje wiele rąk do pracy. Członkowie i sympatycy SMS bowiem rok rocznie muszą przygotować od podstaw ok. 700 tyt, a to nie lada wyzwanie! 

Jako że niemożliwym jest,  aby wszystkim młodym uczniom rozdać tyty w jednym czasie, akcja jest rozciągnięta w czasie przez miesiąc. Przedstawiciele stowarzyszenia po wcześniejszym umówieniu się z konkretną placówką edukacyjną udają się do niej sprawiając młodym wiele radości.

Wszystkim tegorocznym pierwszoklasistom życzymy przyjemnej nauki i dużo słodkości!