Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

0
143

Kolejna edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży już wystartowała! Wszyscy chętni do zdobywania wiedzy mogą zapisać się na warsztaty w formie online lub stacjonarnie w placówkach organizatora. 

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7 do 19 roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Program jest stworzony dla takich osób, które mają do czynienia z programowaniem po raz pierwszy. Nie zabraknie również informacji o cyberbezpieczeństwie dla rodziców.

Stacjonarnie na Śląsku można będzie wziąć udział w placówkach w takich miastach jak Bielsko-Biała, Bytom, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Pszczyna, Racibórz, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy oraz Zabrze.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Przyszłość następnych pokoleń jest mocno powiązana z życiem w sieci, dlatego temat warsztatów nie jest wybrany przypadkowo – powinno się uczyć cyberbezpieczeństwa dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nie w sieci zagrożeniami.

Zapraszamy do odwiedzenia strony organizatora dla zapoznania się ze szczegółami oraz zapisów na warsztaty.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię