Tydzień Seniora w Sławkowie 

0
80

14 listopada w Sławkowie ruszył Tydzień Seniora. Od poniedziałku do piątku seniorzy z miasta mogą liczyć na moc atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich. Znamy dokładny plan wydarzeń. 

Tydzień Seniora związany jest z Ogólnopolskim Dniem Seniora, który w bieżącym roku przypada właśnie na dzień 14 listopada. Jest to święto, mające na celu docenienie roli seniorów w społeczeństwie, a także zwiększenie integracji międzypokoleniowej oraz popularyzację udziału seniorów w życiu społecznym, kulturowym i ekonomicznym.

W Sławkowie wystartował Tydzień Seniora. Na inaugurację mocy wydarzeń zagrał lokalny zespół Old Bobrorze, a koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. To oficjalne rozpoczęcie święta seniorów. 

We wtorek 15 listopada sławkowscy seniorzy mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych z kolażu pt. “Co mi w duszy gra”. W środę o godzinie 11:00 w MOK Sławków odbędzie się tworzenie aromatycznych jesiennych mydełek oraz soli do kąpieli. Czwartek to dzień aktywny, ponieważ organizatorzy zaplanowali spacer po mieście z przewodnikiem, który opowie trochę o historii Sławkowa. 

W piątek 18 listopada odbędzie się Finał Tygodnia Seniora w Dziennym Domu Senior Wigor. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00 bezpłatnym badaniem profilaktycznym. O godzinie 13:00 zaplanowana została prelekcja funkcjonariusza policji pt. “Bezpieczny Senior”. Godzinę później wszystko zakończy się pieczonkami. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię