The Rolling Stones 60+1

0
171

Miejski Dom Kultury „Ligota” w Katowicach zaprasza na specjalne spotkanie poświęcone zespołowi The Rolling Stones z okazji ich pierwszego koncertu w stałym składzie, który odbył się 2 lutego 1963 roku w Ealing Jazz Club, London.

3 lutego, godz. 18.00, w Miejskim Domu Kultury „Ligota”, w Katowicach (Franciszkańska 33, Katowice) odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie, na którym przedstawione zostaną początki zespołu, podsumowanie ubiegłorocznej trasy koncertowej i ukazanie unikalnej kolekcji pamiątek związanych z zespołem.

The Rolling Stones to legendarny zespół rockowy brytyjskiego pochodzenia, który w 2023 r. obchodzić będzie swoje 61 urodziny. Swoją pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu The Rolling Stones, wydali w 1964 r. Ich muzyka przez lata trafiała na pierwsze miejsca list przebojów, a spośród najpopularniejszych utworów grupy można wymienić chociażby Sympathy For The Devil, (I Can’t Get No) Satisfaction czy Paint It, Black (każdy z nich posiada ponad 100 mln wyświetleń na platformie Youtube).

Liczne skandale oraz skłonność do alkoholu i narkotyków przed długi czas szokowały publiczność grupy rockowej a ich styl sprawił, że do dzisiaj są największym symbolem muzyki rockowej. Zespół pomimo wielu lat występów nadal jest aktywny. Ostatnia trasa koncertowa Sixty odbyta po Europie zakończyła się 3 sierpnia 2022 r.

Spotkanie organizowane przez MDK „Ligota” może być świetnym sposobem na przywołanie wspomnień, poznanie historii jak i ocenę zespołu. 

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny

Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora.

Link do strony fb MDK „Ligota”: link

Źródło: MDK „Ligota”

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię