31. Finał WOŚP Racibórz

0
146

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia, na zakończenie ferii w woj. śląskim. Podobnie jak w latach ubiegłych Sztab WOŚP Racibórz mieszczący się w Raciborskim Centrum Kultury przygotował dla swoich mieszkańców szereg atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się od Olimpijskiego meczu siatkówki o godzinie 10:00 w Powiatowym Centrum Sportu. Przeciwko drużynie olimpijczyków, w skład której wejdą Monika Brzostek, Ryszard Wolny i Leszek Olszewski, zagrają drużyny: miasta, powiatu, KS Rafako Racibórz i KS Krzanowice. Drużynę olimpijską poprowadzi Jakub Michalak. Miejsce u boku olimpijczyków można wylicytować na Allegro (6 miejsc w drużynie do licytacji).

Działania na raciborskim rynku rozpoczynają się od 12:30, gotowaniem żurku w kuchni polowej przez Remigiusza Rączkę dla raciborzan. Szefa kuchni będą wspierać uczniowie gastronomika CKZiU nr 1 w Raciborzu. Tradycyjnie nie zabraknie pokazów strażackich. W tym roku najmłodsi będą mogli wcielić się w strażaków i próbować gasić pożary.

Ponadto na uczestników czekać będą chociażby: pokazy OSP Racibórz (13:00 – 15:00), triki piłkarskie Dawida Krzyżowskiego (14:00 – 15:00), koncert zespołu Coast Patrol (pop/rock) (16:00) czy koncert muzycznej gwiazdy wieczoru – zespołu Pogwizdani (19:00)

Liczenie pieniędzy odbywać się będzie w siedzibie Banku Spółdzielczego w Raciborzu, dokąd wolontariusze (ok. 140 osób) oraz firmy i instytucje (40 podmiotów) będą oddawać puszki.

Przez cały czas można licytować na Allegro sukcesywnie wystawiane przedmioty. Na chwilę obecną jest ich ok. 60. Wystarczy wejść na stronę: https://allegro.pl/uzytkownik/wospraciborz 

Licytacje potrwają do 29 stycznia 2023 (godziny zakończenia od 18:00 do 22:30).

Po szczegółowy program finału zapraszamy na stronę wydarzenia.

ZDJĘCIE: link